tracklista | marcin dymiter aka emiter | Temat: Dźwięk – język sztuki

Tracklista to edukacyjna forma audio, łącząca dj set z rodzajem wykładu, który prezentuje muzykę ciekawą, przekraczającą standardowe myślenie gatunkowe oraz artystów idących swoimi szlakami, otwierających nową perspektywę. Każdy z uczestników spotkania otrzymuje listę prezentowanych utworów z nazwiskami kompozytorów i szereg informacji (linków), gdzie można znaleźć informacje o muzyce współczesnej.

piątek, 22.03 godz. 16:00
Kulturhauz, ul. Poniatowskiego 5/2

67063_433039063447537_1249666468_n

„Mam nadzieję, że tracklista przybliży, a może nawet stanie się początkiem spotkania młodego odbiorcy z muzyką aktualną. Istotne jest dla mnie podejście do tradycji, spuścizny kulturowej. To dyskusja, czasem kontestacja ożywia tradycję, a indywidualna praktyka i otwarcie na eksperyment wzbogaca język muzyki. Tracklista będzie prezentacją muzyki w wersji ponadstylistycznej i międzygatunkowej.

Wróćmy do kultury słuchania.”

emisja trwa
Marcin Dymiter aka emiter
www.emiter.org

Marcin Dymiter aka emiter – muzyk, improwizator. Emiter porusza się w obszarze elektroniki, muzyki improwizowanej. Eksperymentuje z brzmieniem, przetwarzaniem dźwięków towarzyszących naszemu życiu. Emiter używa i łączy różne jakości – lo-fi/ hi-fi, czy też dźwięki powszechnie uznawane za zakłócenia. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, muzykę do filmów, spektakli i przestrzeni publicznych. Gra do filmów niemych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Współpracuje z artystami wizualnymi i tancerzami m.in. Anną Baumgart, Joanną Rajkowską, Adamem Witkowskim, Ludomirem Franczakiem, Risą Takitą, Jackiem Krawczykiem oraz poetą Marcinem Świetlickim i pisarzem Danielem Odiją, z którym tworzy literacko-muzyczną formację Linie Północne oraz projekt Słuchaj uchem – cykl słuchowisk na żywo.  Producent muzyczny. Współtwórca i kurator – wspólnie z Ludomirem Franczakiem – festiwalu mikro_makro. Słuchacz i uczestnik muzycznych warsztatów w kraju i zagranicą m.in. warsztaty Le Quan Ninha, Andrew Sharpleya, Johna Butchera, Robina Minarda. Stypendysta Uniwersytetu Sztuki w Berlinie, finalista konkursu Netmage International Multimedia Festival w Bolonii. Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011). Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

grzegorz bojanek

electronic sound artist, improviser and music entrepreneur

destroyka

Quod turget, urget.

A POPROSTU

portfolio

%d blogerów lubi to: