BYDGOSKIE TO… Święto Bydgoskiego Przedmieścia

Bydgoskie to…  Święto Bydgoskiego Przedmieścia niedziela, 13 czerwca 2010 od godz 9.00


To będzie wyjątkowa niedziela dla Bydgoskiego Przedmieścia. Dzięki połączeniu sił wielu osób zrzeszonych w kilkunastu organizacjach, wspólnotach i grupach nieformalnych 13 czerwca, od samego rana zapraszamy na Bydgoskie to… Święto  Bydgoskiego Przedmieścia.

Bydgoskie to… po wielu latach wraca do tradycji wspólnego świętowania w najbardziej rodzinnej dzielnicy Torunia. Przygotowaliśmy koncerty, warsztaty, spotkania, grę miejską oraz podchody w poszukiwaniu zaginionych tajemnic. Szczególnie wyjątkowym wydarzeniem będzie scena w samym centrum jednego z najstarszych parków w Polsce, na której zobaczymy i usłyszymy zarówno Zespół Wokalny Kwadrans jak i punk rockowy Homo Faber. Tego dnia Galeria Rusz zaprosi wszystkich do odpoczynku, Teatr Wiczy zaś zagra spektakl „Po prostu” na jednym z podwórek, na którym już od rana na festyn zapraszają jego mieszkańcy. Przez cały dzień będzie też można zwiedzać 111 – letnią zajezdnię tramwajową, a także wybrać na wycieczkę specjalnym tramwajem Toruń2016.

Idea Święta opiera się na zaproszeniu mieszkańców do wspólnego celebrowania wyjątkowej atmosfery Bydgoskiego Przedmieścia – dzielnicy pełnej sentymentalnego czaru, pięknych drzew, a także wyjątkowych ludzi. Święto przygotowane zostało jako oddolna inicjatywa twórców i organizacji pozarządowych. W ten sposób chcemy zachęcić wszystkich Państwa do wyjścia z domu, pokazać to co tutaj najlepszego, spotkać się!

Na wszystkie imprezy wstęp jest wolny.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

grzegorz bojanek

electronic sound artist, improviser and music entrepreneur

destroyka

Quod turget, urget.

A POPROSTU

portfolio

%d blogerów lubi to: